Kartal İşareti

Kartal İşareti

Tarih boyunca günümüze kadar kartal, güç,hakimiyet ve gösteriş sembolü olarak gelmiştir ve halen her toplum tarafından aynı amaçla kullanılmaktadır.

Kullanım amacı bu olunca da kullanılan sahada geniş olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bina tapınak, sikke, gibi bir çok alanlardan kullanıldığında şahit oluyoruz

kartal halen binaların girişlerinden bazı tesislerin girişinden, bir çok kuruluş ve kurumların amblemlerinden kullanılmaktadır.

Bu nedenle her kartal figürü ne definedir nede mezardır. Define en çok mezarlardan bulunduğu için biz hep mezarlardan bahsetmek zorunda kalıyoruz. Yaklaşık bin yıldır Anadolu'da ölüler hediyelerle gömülmediğinden, Bin yıldır yapılan mezar soygunları her geçen gün hediyeli mezar sayısını azaltmış, kolayda olan mezarların neredeyse hepsi boşaltılmış olarak görüyoruz. Bu itibarla geriden kalan mezar tipleri zor ve kolay bulunamayan tipleridir. Bunları ele veren en büyük unsur mıcırdır.

Buradan şunu da gözden kaçırmadan ekleyelim, antik dönemlerde meydana gelen deprem bölgelerini bilmemiz bize el değmemiş mezarlarında bulunmasına yardımcı olacaktır. Bu iş oldukça zordur...

 

taş kartal
 
define kartal işareti
 
kartal işareti
 
kartal taşı
 
taş kartal
 
taş kartal
 
kartal define
 
kartal define
 
Tags: olarak, çok, işareti, mezar, kartal, mezarlardan, yıldır, kullanılmaktadır, halen, neredeyse, hepsi, mezarların, kolayda

Bu Sayfayı Arkadaşlarınla ve Sosyal Medyada Paylaş

Presets
Main Style
Patterns
Accent Color
Apply