Zaman: 24 Tem 2014, 07:20

Text Size

altın kül yada toz halde olurmu?

Antik Mezarda Neler Bulunur ? Bulunan Defineler Samsun'da Bulunan Defineler Amisos Definesi 279 Adet Gümüş Sikke Definesi Bulundu

Bu Bölümün Amacı Muhtelif Konular Üzerinden Tartışarak Bilgimizi Derinleştirmektir
Forum kuralları
Sitemize Mesaj Yazmadan Önce Kuralları Oku, Kurallara Aykırı Davranmak Sizleri Siteden Uzaklaştırmaya, Mesajlarınızın Silinmesine Neden Olacağı Gibi , Sitemizden ve Bizlerin Bilgisinden Faydalanmak Kurallara Uymak Şarttır...
1- Mesaj Yazmadan Önce Forum Kurallarını Okumak İçin Buraya Tıkla
2- Resim Nasıl Çekilir ? Buraya Tıkla
3- Foruma Resim Nasıl Eklenir ? Buraya Tıkla

altın kül yada toz halde olurmu?

Yeni mesajgönderen godofwar » 02 Haz 2007, 18:25

Videoyu İzleyin

altın kül yada kara toz halinde olur , bu işkasıtlı insan eliyle yapılır , yani doğada altın bildiğimiz altındır ama , insan bunu istediği şekilde yönlendirebilir =

osmanlı zamanı , rumlar ermeniler , yahudiler genelde iyi para kazandıracak işlerle uğraşırdı. En güzel işte kuyumculuktu , ama altını bi yerden bi yere taşırken soyulma riski her zaman vardı , bunun için altın kül yada toz haline getirilirdi , bu işiçin potasyum yada sodyum siyanat kullanılırdı , altın siyanatla tepkimeye girer , altın azotür oluşur , görüntüsü kül gibidir ama baya ağır bi bileşiktir , bu tür altın bileşikleri patlayıcı kararsız ve zehirlidir , insan eliyle yapılmıştır , kimyasal formulü anlayan arkadaşlar bilir AuCNO dur , bu bileşiğe altın fülminat(Altın vinil vinat ta denir) , altın azotür ne derseniz diyin böyle bi bileşik vardır ve ermeni rum yahudi ne azınlıktan olursa olsun , kuyumculuk dolayısı ile bu bileşiği bilir , altınını böyle taşır gömerkende böyle saklayabilir , kül bulursanız kazıda ; bak şimdi bi tılsım geldi aklıma küle kan damlatınca altına dönermiş:) kan damlatmaya gerek yok tuzlu su dökün üstüne , altına döndüyse altın azotürdür , dönmediyse bi meftanın vücudunun külleridir , onlarda yakıldıktan sonra bi küpe doldurulu gömülürdü bura anadolu , 72,5 millet geldi geçti , bunları niye yazdım tabiki siz defineci dostların bilgisi olsun diye yazdım , o anlatılan kül bulup küpü rüzgara savurma olayları olmasın diye , umarım işinize yayar , hepinize kolay gelsin Allah gönlünüzce versin ....
godofwar
godofwar

mrb

Yeni mesajgönderen Jadge » 02 Haz 2007, 23:24

ya iyi oldu arkadaşım teşekkür ederiz b undan haberim yoktu benim bilinç sahibi olduk.
Jadge

selamunaleykum

Yeni mesajgönderen harami » 05 Haz 2007, 09:13

merhaba ben geçen sene tokat bölgesinde bir kazı esnasında yaklaşık 2 metre derinlikde parçalanmışbir küpün içerisinde bu tür toz'dan çıkardım yani bir un çuvalının yarısına kadar doldurdum tamamını yani tek başıma kaldıramayacağım derece ağır bir madde çok ağır... bir kaç kuyumcu işletmecisine verdim bir kaç numune altın değil dediler ...ama toz halen bende çuvalla evin çatısında duruyor...tozu şu şekilde tarif edebilirim.açık koyu kahve rengi .eline alıp karıştırdığında ipeksi bir kayganlık yapıyor el'e eğer bu konuda yardımcı olursanız bağlantıya geçelim.
harami
harami

Yeni mesajgönderen cevik63 » 05 Haz 2007, 09:38

kardeşaynı şeyi bende yaşadım san mıyorum kül renginde altın olacağını
cevik63
cevik63

selamunaleykum

Yeni mesajgönderen harami » 09 Haz 2007, 10:43

kardeşbilgilerin için çok teşekür ederim.ve bazı bır kaç söylemediğim noktaya değinmişsin. işlenmemişmaden diye.. tozu çıkardığım alan içerisi benim kayınpederin arazizi oluyor.kayın peder bu arazi içerisinde yaklaşık 15 ...20sene önceleri aynı toz.dan çıkartmış. ve birde döküm taşı.siyah bişey leğen şeklinde..ve şu an o taşevin bahçesinde ördeklere sulak olarak kullanıyorlar .....neysee konuşulacak çok şey var seninle en iyisi bire bir konuşmak gerek.her zaman denk gelmeyebiliriz msn de bir gun kararlaştıralım.o gun konuşalım seninle.ok.
harami
harami

Yeni mesajgönderen Alperen » 10 Haz 2007, 16:29

KARDEŞLERİM KUSURA BAKMAYIN AMA BEN ŞUNU ANLAMADIM DAHA DOĞRUSU ANLAMAK İSTEMİYORUM......BAZI DEFİNECİLER HEP DİYORLAR BEN GİTTİM ÇALIŞMA YAPTIM Bİ KÜP BULDUM İÇİ KUM..TOPRAK...KÜL DOLUYDU ATTIM GERİ DÖNÜP BAKTIĞIMDA PARLIYODU..KİM O KÜPE KUM DOLDURUP 1---1,5 METRE GÖMER Kİ KUSURA BAKMAYIN AMA ERMENİLER BİZLERDEN ÇOK ZEKİ...YER ALTINDAN NE ÇIKARSA ÇIKSIN MUTLAKA BİR DEĞERİ VARDIR KÜP İÇİNDE KÜL ÇIKSA BİLE...
Alperen
Alperen

selamunaleykum

Yeni mesajgönderen harami » 11 Haz 2007, 18:47

aslında işin gerçeği bu kül uzerinde hiç bir hevesim yok sadece ne olduğu belli değil.yani insan külü olsa küçüçük bir yanık parçası çıksın yok hiç bir siyah parcacık yok.eline alıp karıştırdığında kafife gibi bir kayganlık oluyor.bir de gece karanlıkta.fosfor gibi yansıma yapıyor...bir ay sonra yıllık izine çıkıyorum yaklaşık 10 gunlık bir çalışma yapmayı düşünüyorum o arazi uzerinde bakalım neler çıkacak.neyse yinede her şeyin hayırlısı olsun.her zaman ALLAH'tan hayırlısını dilerim.varsa nasibimizde .olur olmazsa halimize şükretmesinide biliriz.ok
harami
harami

Re: selamunaleykum

Yeni mesajgönderen karanfil_77 » 21 Haz 2007, 11:29

harami yazdı:merhaba ben geçen sene tokat bölgesinde bir kazı esnasında yaklaşık 2 metre derinlikde parçalanmışbir küpün içerisinde bu tür toz'dan çıkardım yani bir un çuvalının yarısına kadar doldurdum tamamını yani tek başıma kaldıramayacağım derece ağır bir madde çok ağır... bir kaç kuyumcu işletmecisine verdim bir kaç numune altın değil dediler ...ama toz halen bende çuvalla evin çatısında duruyor...tozu şu şekilde tarif edebilirim.açık koyu kahve rengi .eline alıp karıştırdığında ipeksi bir kayganlık yapıyor el'e eğer bu konuda yardımcı olursanız @hotmail.com......

harami kardeş,
altın toz halde de olabilir.ben evde kıymetli metal analizleri yapıyorum.kuyumcular metal altınla ilgilenir.yalova çınarcıktayım.günü birlik gelebilirsin.gelirken tozdan numune getir.analiz yapalım beraber.cihazın varsa onu da getir.yakın yerlerde işaretler var.bakarız.gelemezsen postayla gönderebilirsin numuneyi.
selamlar.bol şanslar.
emekliliğimde sevdiğim hobim olan defineciliği seçtim.tüm üyelere başarılar.
karanfil_77

Re: selamunaleykum

Yeni mesajgönderen DeNGeSiz » 16 Tem 2007, 01:09

harami yazdı:aslında işin gerçeĞi bu kül uzerinde hiç bir hevesim yok sadece ne olduĞu belli deĞil.yani insan külü olsa küçüçük bir yanık parçası çıksın yok hiç bir siyah parcacık yok.eline alıp karıştırdıĞında kafife gibi bir kayganlık oluyor.bir de gece karanlıkta.fosfor gibi yansıma yapıyor...bir ay sonra yıllık izine çıkıyorum yaklaşık 10 gunlık bir çalışma yapmayı düşünüyorum o arazi uzerinde bakalım neler çıkacak.neyse yinede her şeyin hayırlısı olsun.her zaman ALLAH'tan hayırlısını dilerim.varsa nasibimizde .olur olmazsa halimize şükretmesinide biliriz.ok

selamunaleykum harami kardeşim

bu tozun altın tozumu yoksa külmü oldugunu şu şekilde anlayabilirsin
elini ıslat, toza elini sür daha sonra pantolonuna elini sür daha sonra güneşe dön pantolonda parlıyorsa altındır .parlamıyorsa küldür.bunu arazide gece denerken suyunuz yoksa elinize biraz tükürün.toza sürün .pantolonunuza sürün bir lamba tutun parlıyorsa altın , parlamıyorsa küldür
allah herkese nasip etsin
öℓüм нαуαтıη нєя кö$єѕιη∂є вєηι вєкℓєякєη...
DeNGeSiz
DeNGeSiz

TEÅžEKKÃœRLER

Yeni mesajgönderen DADAŞ25 » 01 Ağu 2007, 11:48

SİTEDE BÖYLE YORUMLAR YAPAN ARKADAŞLARINDA VAR OLDUĞUNU GÖRMEK BANA MUTLULUK VERİYOR.. KATKILARINIZDAN ÖTÜRÜ VAROLUN....
BENCE EN GÜZELĞŞ YAPANLAR MANTIKLI ĞNSANLAR....
DADAŞ25

ARAÅžTIRDIM

Yeni mesajgönderen defineavcıları » 13 Ağu 2007, 16:02

Ben bu konu üzerinde tam 1 yıl araştırma yaptım. Arkadaşımdan kendi köylerinde bir adamın 2 küp halinde altın tozu buldugunu duydum. Ve hemen gidip adamla konuştum adam tesadüf eseri şu an akmayan ama eskiden dere olan bir yerin kenarında cıkardıgını söyledi. O bölge üzerinde araştırma yaptım ve 2 hafta sonra 1 küpte ben buldum. Küpün başından kırdım ve toprakla karışımlı altın tozu vardı. Tarih uzmanı ve arkeolog olan bir arkadşımla incelemeye başladık.
Arkadaşım laboratuvar da topragı analiz etti ve toprak icinde yakılmışölü külleri oldugunu söyledi.
Tarihte Bazı medeniyetlerin ölülerini bu şekilde gömdügü konusunda beni bilgilendir di.
Ve hic bir şekilde toz altına dönüşmüyor. Bu bir hurafeden başka bir şey degildir.
Tozun üstüne ne dökersen dök veya otur başında hatim indir. Toz yine aynı kalacaktır.
Bu konu ile ilgili önümüzdeki günlerde size resimli olarak acıklama yapacagım.
Unutma, sana ışık tutanlara sırtını dönersen, göreceğin tek şey kendi karanlığındır.

defineavcıları
defineavcıları
Şeref Konuğu
Şeref Konuğu

....

Yeni mesajgönderen DefineGizemi-01 » 13 Ağu 2007, 16:28

altının kül olmayacaĞına inan arkadaşlar gitsinler bir altıncıdan bilgi alsınlar
ben altını işleme esnasında ince işlem esnasında küle döndüĞünü (yani külrengini aldıĞını) gördüm. Yani bizlerin görmediĞ bir seyin olamayacaĞı gibi amatörce bir düşünceye kapılmayalım inş.

selam ve dua ile.
Kullanıcı avatarı
DefineGizemi-01

Yeni mesajgönderen metinaktas » 21 Ağu 2007, 22:28

arkadaslar aynı olay bizim köyde birinin basınada gelmıs tarlayı kazarken bir küp dolusu toz bulmus ozamanlar gençmiştutmuşhepsini yerlere serpmiş
kımseyi küçük görme unutmaki dağlar küçük çakıllardan oluşmuştur
metinaktas

Yeni mesajgönderen ergenekon77 » 23 Ağu 2007, 14:29

buna yakın bir olay benim başımda var damar halinde yopraĞın 1 m derininden 40 cm e kadar çıkabiliyor çapak halinde.defalarca analiz ettirdim 24 ayar altın.fakat işlenecek kadar çok deĞil.bazen kürek dolusu çıkyor.ayrıca topraktan ayrımı çok zor.bulunduĞu alanda eski sarraf dükkanları varmışama bu kadar derinde ve damar halinde olmasına anlam veremedik.
ÜLKÜ DENEN NAZLI GELĞN ER'DE ŞAN ĞSTER.BÜYÜK DEVLET KURMAK ĞÇĞN BÜYÜK KAN ĞSTER..
ergenekon77
ergenekon77

Yeni mesajgönderen defineavcıları » 05 Eyl 2007, 15:12

ergenekon77 Arkadaşım eger bölgede saraf dükkanları olduguna tam emin degilsen orası maden damarının yoluda olabilir. Maden alttadır ve onu yer yüzüne cıkarırken düzensiz bir sistemle cıkardılarsa toprak serpilmişolabilir. Bu bir ihtimal. Yada orada zamanında küple gömülmüşzamanla küpün kırılması ve altının topraga karışma ihtimalide olabilir. Tabi zamanla topragın kaymasıyla etrafa yayılmışolabilir. Bence sen orayı degerlendir. Hedefi genişlet ve daha derine in bence faydalı olacaktır. Şunu unutma saraflar işlem yaparken yere serdikleri şeylerden dolayı altının zerresini bile ziyan etmezlerdi. Yere dökülen parcaları tekrar eritip külce haline getirirlerdi. Bu düzen hala devam etmektedir. Araziyi iyi bir analiz et.
SAYGILAR.
Unutma, sana ışık tutanlara sırtını dönersen, göreceğin tek şey kendi karanlığındır.

defineavcıları
defineavcıları
Şeref Konuğu
Şeref Konuğu

Sonraki

Dön ARAŞTIRALIM TARTIŞALIM

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Arkeolojide Mezar Kazı Yöntemleri

Ana Menu

Zeminaltı Mezar Odası Nasıl Tespit Edilir

Kimler çevrimiçi

Toplam 5 kullanıcı çevrimiçi :: 0 kayıtlı, 0 gizli ve 5 misafir (son 20 dakika öncesinden itibaren aktif olan kullanıcılar temel alınır)
Bugüne kadar en çok 1511 kişi 24 Eyl 2013, 22:44 tarihinde çevrimiçi oldu

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Login Form