Zaman: 18 Ara 2014, 17:20

Text Size

Bu Yuvarlak Taş Nedir?

Antik Mezarda Neler Bulunur ? Bulunan Defineler Samsun'da Bulunan Defineler Amisos Definesi 279 Adet Gümüş Sikke Definesi Bulundu

Bu Bölümün Amacı Muhtelif Konular Üzerinden Tartışarak Bilgimizi Derinleştirmektir
Forum kuralları
Sitemize Mesaj Yazmadan Önce Kuralları Oku, Kurallara Aykırı Davranmak Sizleri Siteden Uzaklaştırmaya, Mesajlarınızın Silinmesine Neden Olacağı Gibi , Sitemizden ve Bizlerin Bilgisinden Faydalanmak Kurallara Uymak Şarttır...
1- Mesaj Yazmadan Önce Forum Kurallarını Okumak İçin Buraya Tıkla
2- Resim Nasıl Çekilir ? Buraya Tıkla
3- Foruma Resim Nasıl Eklenir ? Buraya Tıkla

Bu Yuvarlak Taş Nedir?

Yeni mesajgönderen Efsane » 31 Oca 2012, 18:27

Hurafe, Safsata, Taşkaya falcılığı ve umut tacirliği gibi cehaletin panzehri " BİLGİ"dir.

Bu kış günleri , Bolca araştırma yapın, okuyun, örnekleri inceleyin...

kar ,kış günü gelmiş ike kafanızdaki duymatik, kaynağı olmayan hurafe defineciliği bir güzelce temizleyiniz, fırsat düşmüşken temizlik imandadır...

Aşağıda ki Taş nedir?

Kapak mıdır ?

Ne amaçla kullanılmıştır?

En çok hangi yapılarda rastlanılır ?

defineciyi en çok uğraştıran bu tür izleri tanımak, definecinin bilgi dağarcığını artırmak faydasına olacaktır....

Resim

Doğru cevap veren üye arkadaşlarımıza VIP üyelik verilecektir... VIP üyelerimizin katılmasını önemle bekliyorum
Sitemizde, hurafe safsata hayal kurgu söylemlerden oluşmuş kahvehane defineciliğini ret ediyoruz. Bu gün dünyada ispata kavuşmuş meşhur definelerin bulunuş şekli, saklandığı yapılar, Arkeoloji biliminin elde ettiği sonuçlar ışığında define ile uğraşanlara yeni modern akla ve bilime uygun anlayış sağlamak için çaba gösteriyoruz.Bizim farkımız, bakış açımız, ispatlanmış doğru, yalancılıktan,hurafeden, safsatadan,yalandan uzak Arkeoloji Bilimine ters düşmeden öneriler sunmaktır.

SİTEMİZDE SUNULAN HER MATERYAL VE YAPILAN HER YORUM, TESBİT İÇİN ÖN BİLGİ AMACINDADIR . LÜTFEN KAÇAK KAZI, KAÇAK ESER ALIM SATIMI GİBİ YASAL OLMAYAN GİRİŞİMLERDEN BULUNMAYALIM
Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Re: Bu Yuvarlak Taş Nedir?

Yeni mesajgönderen mucur » 31 Oca 2012, 18:39

Efsane yazdı:Hurafe, Safsata, Taşkaya falcılığı ve umut tacirliği gibi cehaletin panzehri " BİLGİ"dir.

kar ,kış günü gelmiş ike kafanızdaki duymatik, kaynağı olmayan hurafe defineciliği bir güzelce temizleyiniz, fırsat düşmüşken temizlik imandadır...

Aşağıda ki Taş nedir?

Kapak mıdır ?

defineciyi en çok uğraştıran bu tür izleri tanımak, definecinin bilgi dağarcığını artırmak faydasına olacaktır....

Resim

Doğru cevap veren üye arkadaşlarımıza VIP üyelik verilecektir... VIP üyelerimizin katılmasını önemle bekliyorum

elleriniz dert görmesin gerçekten çok iyi düşünmüşünüz.

bu yuvarlak taş zemin altı kaya mezarı kapağı olarak kullanılmıştır.

saygılar.
RIZKI VEREN CENAB'I ALLAHTIR.

mucur
mucur
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen emser » 31 Oca 2012, 19:06

mezar kapagı. ama kesim yarım mı kalmış
Büyük randevu; Bilmem nerde saat kaçta? Tabutumun agacı, bilmem hangi agacta..............
lütfen kaçak kazı yapmayalım

emser
emser
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen demiraydemir » 31 Oca 2012, 20:15

bildiğim kadarıyla
*mezar girişini kapatmak amaçlı
*değirmen taşı
*şıra üzüm zeytin sıkmak için

hocam iyi beyin jimnastiği oluyor saolasın.
'İnsan, çocuklarının eve geri gelmelerine izin veren tek canlıdır.
Bill Cosby
Google: "Ben her şeyi bilirim." Facebook: "Ben herkesi tanırım." Internet: "Ben olmasaydım, ikiniz de hiçtiniz." Elektrik: "Uzatmayın züppeler, hepinizi bitiririm.."

demiraydemir
demiraydemir
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen Efsane » 31 Oca 2012, 20:40

Verilen cevaplar için tgeşekkür ederim,

kesim kalınlığına ve büyüklüğüne bakıldığında zeminaltı mezar odası yada yer altı şehirlerin kapısını kapatmakta kullanılan sürgülü yuvarlak kapaktır.

yarım kalmış...

taş kesim izidir deyip es geçmeyin,

Resim

Resim
Sitemizde, hurafe safsata hayal kurgu söylemlerden oluşmuş kahvehane defineciliğini ret ediyoruz. Bu gün dünyada ispata kavuşmuş meşhur definelerin bulunuş şekli, saklandığı yapılar, Arkeoloji biliminin elde ettiği sonuçlar ışığında define ile uğraşanlara yeni modern akla ve bilime uygun anlayış sağlamak için çaba gösteriyoruz.Bizim farkımız, bakış açımız, ispatlanmış doğru, yalancılıktan,hurafeden, safsatadan,yalandan uzak Arkeoloji Bilimine ters düşmeden öneriler sunmaktır.

SİTEMİZDE SUNULAN HER MATERYAL VE YAPILAN HER YORUM, TESBİT İÇİN ÖN BİLGİ AMACINDADIR . LÜTFEN KAÇAK KAZI, KAÇAK ESER ALIM SATIMI GİBİ YASAL OLMAYAN GİRİŞİMLERDEN BULUNMAYALIM
Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Yeni mesajgönderen apo_12 » 01 Şub 2012, 03:25

Efsane yazdı:Hurafe, Safsata, Taşkaya falcılığı ve umut tacirliği gibi cehaletin panzehri " BİLGİ"dir.

Aşağıda ki Taş nedir?

Kapak mıdır ?

Resim

s.a.hocam taşın genel anlamda tanımını yaptığınız için tşkr ederim.yalnız burda taşın üzerindeki sembolüde gözönüne alıp deyerlendiğinde burda bir (C)sembolünün arkeolojik sistemin çok bilinen bir sembolüdür.ve mutlak bir tünel ifadesidir.bu sembol mağaralar,yer altında bulunan mahzen ve dehlizler içinde kulanılabilmektedir.dediğiniz gibi yer altı şehri falan.umarım yanlış birşey yazmadım sürçü lisan etiysek afola saygılarımla
apo_12

Yeni mesajgönderen apo_12 » 01 Şub 2012, 03:53

apo_12 yazdı:

Aşağıda ki Taş nedir?

Kapak mıdır ?

Resim

s.a.hocam taşın genel anlamda tanımını yaptığınız için tşkr ederim.yalnız burda taşın üzerindeki sembolüde gözönüne alıp deyerlendiğinde burda bir (C)sembolünün arkeolojik sistemin çok bilinen bir sembolüdür.ve mutlak bir tünel ifadesidir.bu sembol mağaralar,yer altında bulunan mahzen ve dehlizler içinde kulanılabilmektedir.dediğiniz gibi yer altı şehri falan.umarım yanlış birşey yazmadım sürçü lisan etiysek afola saygılarımla
biraz heyecan yaptım galiba :D malum efsane hocam vip üyelikten bahsedince elimiz ayağımıza dolandı :( yanılıyorumda olabilirim belkide taşın üzerindeki sembol dediğim kesim izi veya çentik izide olabilir taşı delmek isteyipde yarım bırakmış olabilirler.siz hocalarım daha iyi bilirler tabi.efsane hocam rica etsem o çizik hakında beni bizleri bilgilendirirmisiniz?
apo_12

Yeni mesajgönderen apo_12 » 01 Şub 2012, 04:03

galiba üzerinde çizik falanda yok şimdi daha dikatli baktığımda sadece göz yanılması.en yakın zamanda bir göz doktoruna başvurmam lazım=))arkadaşlar beni mazur görün fazla heycan herşeye zararmış.onu yaşayarak öğrendim=))
apo_12

Yeni mesajgönderen kuzeyli » 01 Şub 2012, 14:33

mükemmel bir örnekleme.
Allah razı olsun üstad..
Kod: Tümünü seç
"Defineci Sanat anlayışını kaybettiği zaman; taş-kaya falcıları ve umut tacirlerinin definesi, ulaşılmak istenen hedef ve bunların oltasında yem olmaya mahkumdur."

Eğer Define Gizemi'ne ilk girişiniz ise veya ilk kez resim yükleyecekseniz önce alttaki linkleri okuyunuz:

1- Forum kuralları
2- Resim nasıl çekilir
3- Foruma resim eklemek
4- Bilişim Suçları Ve Cezaları
5- Şarlatanlar İle Hukuk Mücadelemiz
6- Taş Kaya Falcıları, Komedi Ve Karikatür Köşesi
7- Kurallara Uymayan Mesajları Şikayet Etmek
8- Tümülüslerde Bilgi Güncellemesi
9- Tümülüs Plan Ve Girişleri

kuzeyli
kuzeyli
Yönetici
Yönetici

Dön ARAŞTIRALIM TARTIŞALIM

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Arkeolojide Mezar Kazı Yöntemleri

Ana Menu

Zeminaltı Mezar Odası Nasıl Tespit Edilir

Kimler çevrimiçi

Toplam 7 kullanıcı çevrimiçi :: 0 kayıtlı, 0 gizli ve 7 misafir (son 20 dakika öncesinden itibaren aktif olan kullanıcılar temel alınır)
Bugüne kadar en çok 1511 kişi 24 Eyl 2013, 22:44 tarihinde çevrimiçi oldu

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Login Form