Zaman: 01 Kas 2014, 15:57

Text Size

yer altında bulunan değerli tarihi eserlerin yerini biliyor

Antik Mezarda Neler Bulunur ? Bulunan Defineler Samsun'da Bulunan Defineler Amisos Definesi 279 Adet Gümüş Sikke Definesi Bulundu

Define ve Arkolojiden Flaş Haberlerin Paylaşıldığı Bölüm
Forum kuralları
Sitemize Mesaj Yazmadan Önce Kuralları Oku, Kurallara Aykırı Davranmak Sizleri Siteden Uzaklaştırmaya, Mesajlarınızın Silinmesine Neden Olacağı Gibi , Sitemizden ve Bizlerin Bilgisinden Faydalanmak Kurallara Uymak Şarttır...
1- Mesaj Yazmadan Önce Forum Kurallarını Okumak İçin Buraya Tıkla
2- Resim Nasıl Çekilir ? Buraya Tıkla
3- Foruma Resim Nasıl Eklenir ? Buraya Tıkla

yer altında bulunan değerli tarihi eserlerin yerini biliyor

Yeni mesajgönderen dj-pirdeniz » 02 Nis 2009, 14:29

“Destek olun Elazığ’ı zengin edeyim”

80 yaşındaki Defineci Rıza Ayaz’dan iddialı açıklama:Elazığ’da yer altında bulunan değerli tarihi eserlerin yerini bildiğini iddia eden 80 Yaşındaki Rıza Dede, kendisine sahip çıkılması halinde çıkaracağı defineler ile Türkiye’nin bütün borçlarının ödeneceğini söyledi.

1929 yılında Pınarbaşı’nda doğan ve Elazığ Gazi Huzurevi’nde kalan Defineci Rıza Ayaz, Elazığ’daki bütün gizli tarihi eserlerin yerini bildiğini iddia etti. Resmi olarak define arama ruhsatına sahip olduğunu belirten Rıza Ayaz, başta Adıyaman ili olmak üzere birçok yörede define aradığını ifade etti. Uzun yıllar yurtdışında yaşadığını belirten Ayaz, “Başta İsviçre olmak üzere Avrupa’nın bütün ülkelerini dolaştım. Birçok insan ile irtibat halinde oldum. Yabancılarla yaptığım görüşmeler neticesinde, Türkiye’nin neresinde saklı bulunan tarihi eserlerin yerini öğrendim. Yurtdışından döndükten sonra ilk olarak Adıyaman ve çevresinde resmi olarak define aramaya başladım. Adıyaman şehir merkezinin altında saklı bir şehir bulunmaktadır. Bu konuda 2003 yılında Adıyaman Valiliğinden aldığım izinle kazı çalışmalarında bulunduk. Ve birçok tarihi eseri günışığına çıkardık.” dedi.

Elazığ’ın da altında birçok tarihi eserin bulunduğunu iddia eden Rıza Ayaz, “Elazığ Valiliği beni desteklesin, ben tarihi eserlerin yerlerini tek tek göstereyim. Buradan çıkacak olan değerli hazinelerle, Türkiye’nin tüm borçları kapanır. Ben yaşlı ve hastayım, tek başıma bu işle uğraşamam. Ancak Elazığ Valiliği yardımcı olursa, hazinelerin yerini gösteririm.” dedi.
[img:250:183]http://gunisigigazetesi.net/haber/20090204200346.jpg[/img]
dj-pirdeniz

Yeni mesajgönderen ıngılız » 02 Nis 2009, 20:42

arayış kardeşim söylenecek birşey bırakmamış sayın amcam
acaba kaçtane akrabana bu yerleri söyledin kaçı zengin oldu
sen devleti bırak kendini düşün bence burası paylaşım sitesi
hiç kimse bildiğini saklamayan bir site bildiğin bir şey varsa
serbest kürsü var açıkla hepsini arkadaşlar sebeplensinde bende
sevineyim amcam :?:
ıngılız
USTA
USTA

Yeni mesajgönderen dj-pirdeniz » 02 Nis 2009, 23:42

bence amcayi bi ziyeret etsek daha mantikli degilmi...bi sans versek..:)
dj-pirdeniz

Yeni mesajgönderen DEFİNE UZMANI » 02 Nis 2009, 23:56

ADIYAMANDAKİ HAZİNELERİ ÇIKARTTINDA HUZUR EVİNDE NE İŞİN VAR BE DAYI:??
DEFİNE UZMANI
Yönetici
Yönetici

Yeni mesajgönderen illedemalatyali » 03 Nis 2009, 00:15

Adıyaman şehir merkezinin altında saklı bir şehir bulunmaktadır. Bu konuda 2003 yılında Adıyaman Valiliğinden aldığım izinle kazı çalışmalarında bulunduk. Ve birçok tarihi eseri günışığına çıkardık.” dedi.

ben bu sözlere katılmak veya üzerinde durmak gerekir diyorum söz konusu bir tarihi olgu hazine falan değil
ACABA EFSANE ABİMİZ NE DER amcanın dediği ilk cümle için.
illedemalatyali

Yeni mesajgönderen dj-pirdeniz » 03 Nis 2009, 12:10

illedemalatyali yazdı:Adıyaman şehir merkezinin altında saklı bir şehir bulunmaktadır. Bu konuda 2003 yılında Adıyaman Valiliğinden aldığım izinle kazı çalışmalarında bulunduk. Ve birçok tarihi eseri günışığına çıkardık.” dedi.

ben bu sözlere katılmak veya üzerinde durmak gerekir diyorum söz konusu bir tarihi olgu hazine falan değil
ACABA EFSANE ABİMİZ NE DER amcanın dediği ilk cümle için.

katılıyorum arkdasimmm...
dj-pirdeniz

Yeni mesajgönderen DEFİNE UZMANI » 03 Nis 2009, 18:49

BENCE SADECE MARTAVAL:?? ÖYLE BİŞEY OLSA ZATEN BİR KEZ DE OLSA GÜNDEME GELİRDİ Bİ YERLERDE:??2033 ESKİ BİR TARİH SAYILMAZ:?? ONUDA BIRAKIN DEVLET BANA KARIŞMASIN YADA DESTEK OLSUN BENİM DE AÇIP ÇIKARTMAYACAĞIM HAZİNE YOKKİ YAV:?? HAYRET VALLA:)))
DEFİNE UZMANI
Yönetici
Yönetici

Yeni mesajgönderen aktaş55 » 03 Nis 2009, 20:31

arayiş arkadaşım hepimizin gidecegi yer orası amcam sonucta iyi veya kötu bir bulgu sundu onu böyle yargılamak ne size düşer nede bizlere böyle kelimere hic gerek yok böyle degerlerimize büyüklerime sahipcıkalım onlar gercekten yaşlı kurtlardır hepimiz sahip cıkmamız gerek. hepinize saylılar
aktaş55

Yeni mesajgönderen dj-pirdeniz » 03 Nis 2009, 21:54

aktaş55 yazdı:arayiş arkadaşım hepimizin gidecegi yer orası amcam sonucta iyi veya kötu bir bulgu sundu onu böyle yargılamak ne size düşer nede bizlere böyle kelimere hic gerek yok böyle degerlerimize büyüklerime sahipcıkalım onlar gercekten yaşlı kurtlardır hepimiz sahip cıkmamız gerek. hepinize saylılar

topraktan geldik topraga gidecegiz elbet..ve şimdi sen bu işlerle ugrasiyorsun yarin sende yaslanacaksin aynen öle haklısin aktas abim...
ayrica bu gibi insanlarin hakkattende deneyimleri coktur hele ekibinizde böle birinin olmasi bence bulunmaz nimettir ben böle düsünüyorum..varsin gerisi size kalmiş
sevgi ve saygilarimla dj-pirdeniz_____
dj-pirdeniz

Dön DEFİNE VE ARKEOLOJİDEN HABERLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Efsane Çoban ve 21 misafir

Arkeolojide Mezar Kazı Yöntemleri

Ana Menu

Zeminaltı Mezar Odası Nasıl Tespit Edilir

Kimler çevrimiçi

Toplam 22 kullanıcı çevrimiçi :: 1 kayıtlı, 0 gizli ve 21 misafir (son 20 dakika öncesinden itibaren aktif olan kullanıcılar temel alınır)
Bugüne kadar en çok 1511 kişi 24 Eyl 2013, 22:44 tarihinde çevrimiçi oldu

Bu forumu gezen kullanıcılar: Efsane Çoban ve 21 misafir

Login Form