Zaman: 25 Eki 2014, 19:41

Text Size

Halfeti rum kaleden birkaç kare

Antik Mezarda Neler Bulunur ? Bulunan Defineler Samsun'da Bulunan Defineler Amisos Definesi 279 Adet Gümüş Sikke Definesi Bulundu

Sitemiz Ekibi ve Üyeleri Tarafından Yapılan Gezi Resimleri, Gezi Notları Gezilen Antik Mekanların Yer Aldığı Bölüm
Forum kuralları
Sitemize Mesaj Yazmadan Önce Kuralları Oku, Kurallara Aykırı Davranmak Sizleri Siteden Uzaklaştırmaya, Mesajlarınızın Silinmesine Neden Olacağı Gibi , Sitemizden ve Bizlerin Bilgisinden Faydalanmak Kurallara Uymak Şarttır...
1- Mesaj Yazmadan Önce Forum Kurallarını Okumak İçin Buraya Tıkla
2- Resim Nasıl Çekilir ? Buraya Tıkla
3- Foruma Resim Nasıl Eklenir ? Buraya Tıkla

Halfeti rum kaleden birkaç kare

Yeni mesajgönderen mamej » 26 Oca 2011, 00:45

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
mamej
USTA
USTA

Re: Halfeti rum kaleden birkaç kare

Yeni mesajgönderen mamej » 26 Oca 2011, 00:53

hocam hoş geldiniz baya zaman oldu hasret kaldım sizlere ve siteye iyiki varsınız
mamej
USTA
USTA

Yeni mesajgönderen Efsane » 26 Oca 2011, 00:55

mamej; bunlar az rum kale değişik yönlerde resimle

rum kalenin çevre sinde kaya mezarları olacak takımı tamamla

görsel amaçlı antık yerleşke resimlerimizi " tarihe yolculuk" başlığına yüklüyoruz
Sitemizde, hurafe safsata hayal kurgu söylemlerden oluşmuş kahvehane defineciliğini ret ediyoruz. Bu gün dünyada ispata kavuşmuş meşhur definelerin bulunuş şekli, saklandığı yapılar, Arkeoloji biliminin elde ettiği sonuçlar ışığında define ile uğraşanlara yeni modern akla ve bilime uygun anlayış sağlamak için çaba gösteriyoruz.Bizim farkımız, bakış açımız, ispatlanmış doğru, yalancılıktan,hurafeden, safsatadan,yalandan uzak Arkeoloji Bilimine ters düşmeden öneriler sunmaktır.

SİTEMİZDE SUNULAN HER MATERYAL VE YAPILAN HER YORUM, TESBİT İÇİN ÖN BİLGİ AMACINDADIR . LÜTFEN KAÇAK KAZI, KAÇAK ESER ALIM SATIMI GİBİ YASAL OLMAYAN GİRİŞİMLERDEN BULUNMAYALIM
Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Yeni mesajgönderen mamej » 26 Oca 2011, 00:56

tamam hocam ama ben sizi ve arkadaşları bekliyom tekneyle giderken sarımsaklı lahmacun hazırlatıcaz geç kalmayın saygılar
mamej
USTA
USTA

Yeni mesajgönderen castabala » 26 Oca 2011, 01:21

gercekten gezilmesi gereken güzel yerlerimizden bi yer cok detaylı gezmiştim oraları halfetide de güzel bir balık yemiştik . yanlız kale restore edildigi için kalede gezmemize izin vermemişlerdi .
“Adanava kralı ben Asitivadas’ım. Güneş İlahı’nın adamı, Fırtına Tanrısı’nın kulu, Avarikos’un büyük yaptığı Adanava memleketini, doğusuna, batısına genişlettim. Komşu krallarla iyi geçindim. Karşı gelenleri ayağımın altına aldım, ezdim. Bolluk ettim. Açları doyurdum, huzur ve güveni sağladım. Silahlı erkeklerin gezemediği bu yerlerde genç ve güzel kadınların yalnız başlarına kirmen eğirerek huzur ve güven içinde gezmelerini sağladım. Kim, benim yaptığımın bu kaleyi ve kapıyı yıkar, bu nizamı bozarsa Tanrı belasını versin. Yalnız benim adım ölümsüzdür, güneş ve ay gibi''.
castabala
castabala
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen DefineGizemi-01 » 26 Oca 2011, 01:48

güzel paylaiım
Kullanıcı avatarı
DefineGizemi-01

Yeni mesajgönderen castabala » 26 Oca 2011, 10:12

yanlız mamej kardeş halfeti demişsin rum kale gaziantepe baglı biligim kadar .eger paylaşabilirsen halfeti deki evlerin eskilerden kalma su depolama sistemleri varmış onları resımleye bılırsen sevınırım kardeş gormek için.
“Adanava kralı ben Asitivadas’ım. Güneş İlahı’nın adamı, Fırtına Tanrısı’nın kulu, Avarikos’un büyük yaptığı Adanava memleketini, doğusuna, batısına genişlettim. Komşu krallarla iyi geçindim. Karşı gelenleri ayağımın altına aldım, ezdim. Bolluk ettim. Açları doyurdum, huzur ve güveni sağladım. Silahlı erkeklerin gezemediği bu yerlerde genç ve güzel kadınların yalnız başlarına kirmen eğirerek huzur ve güven içinde gezmelerini sağladım. Kim, benim yaptığımın bu kaleyi ve kapıyı yıkar, bu nizamı bozarsa Tanrı belasını versin. Yalnız benim adım ölümsüzdür, güneş ve ay gibi''.
castabala
castabala
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen türkoğlu » 26 Oca 2011, 10:15

Ellerine sağlık kardeşim.
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ

AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMAYALIM.

türkoğlu
türkoğlu
Yönetici
Yönetici

Yeni mesajgönderen mucur » 26 Oca 2011, 10:24

GÖRSEL ŞÖLEN İÇİN TEŞEKKÜRLER
RIZKI VEREN CENAB'I ALLAHTIR.

mucur
mucur
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen noyan2010 » 29 Oca 2011, 09:45

Kardeşim ellerine sağlık.. Rum kale bir başkadır.. Gezip görenler bilir.. :)
NoYaN

Resim

Yapılan yorumlar ön bilgi amaçlıdır.. Kaçak kazı yapmak T.C kanunlarına göre suçtur.

noyan2010
noyan2010
Yönetici
Yönetici

Yeni mesajgönderen Efsane » 02 Şub 2011, 11:39

mamej yazdı:tamam hocam ama ben sizi ve arkadaşları bekliyom tekneyle giderken sarımsaklı lahmacun hazırlatıcaz geç kalmayın saygılar

ilgi ve davetinize teşekkür ederim, nasip kısmet
Sitemizde, hurafe safsata hayal kurgu söylemlerden oluşmuş kahvehane defineciliğini ret ediyoruz. Bu gün dünyada ispata kavuşmuş meşhur definelerin bulunuş şekli, saklandığı yapılar, Arkeoloji biliminin elde ettiği sonuçlar ışığında define ile uğraşanlara yeni modern akla ve bilime uygun anlayış sağlamak için çaba gösteriyoruz.Bizim farkımız, bakış açımız, ispatlanmış doğru, yalancılıktan,hurafeden, safsatadan,yalandan uzak Arkeoloji Bilimine ters düşmeden öneriler sunmaktır.

SİTEMİZDE SUNULAN HER MATERYAL VE YAPILAN HER YORUM, TESBİT İÇİN ÖN BİLGİ AMACINDADIR . LÜTFEN KAÇAK KAZI, KAÇAK ESER ALIM SATIMI GİBİ YASAL OLMAYAN GİRİŞİMLERDEN BULUNMAYALIM
Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Yeni mesajgönderen gizemli ses » 02 Şub 2011, 11:56

emeklerinize sağlık sağolun (ses)
UMUDU ERTELEMEK KAYBETMEKTEN İYİDİR (SES)

gizemli ses
gizemli ses
Yönetici
Yönetici

Dön TARİHE YOLCULUK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Arkeolojide Mezar Kazı Yöntemleri

Ana Menu

Zeminaltı Mezar Odası Nasıl Tespit Edilir

Kimler çevrimiçi

Toplam 7 kullanıcı çevrimiçi :: 0 kayıtlı, 0 gizli ve 7 misafir (son 20 dakika öncesinden itibaren aktif olan kullanıcılar temel alınır)
Bugüne kadar en çok 1511 kişi 24 Eyl 2013, 22:44 tarihinde çevrimiçi oldu

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Login Form