Zaman: 22 Ara 2014, 22:48

Text Size

Bunlarda Uzakta Zom Ettiğim Tümülüsler

Antik Mezarda Neler Bulunur ? Bulunan Defineler Samsun'da Bulunan Defineler Amisos Definesi 279 Adet Gümüş Sikke Definesi Bulundu

Tümülüs Mezarlar Hakkında Bilgilerin Paylaşıldığı Bölüm
Forum kuralları
Sitemize Mesaj Yazmadan Önce Kuralları Oku, Kurallara Aykırı Davranmak Sizleri Siteden Uzaklaştırmaya, Mesajlarınızın Silinmesine Neden Olacağı Gibi , Sitemizden ve Bizlerin Bilgisinden Faydalanmak Kurallara Uymak Şarttır...
1- Mesaj Yazmadan Önce Forum Kurallarını Okumak İçin Buraya Tıkla
2- Resim Nasıl Çekilir ? Buraya Tıkla
3- Foruma Resim Nasıl Eklenir ? Buraya Tıkla

Bunlarda Uzakta Zom Ettiğim Tümülüsler

Yeni mesajgönderen Efsane » 20 May 2012, 23:03

Yeni aldığım foto makinasının zomunu denedim kilometrelerce uzakta çekilen resimleri beğendim sizlerle paylaşmak istedim

2007 yılında bu tümülüsleri tek tek gezmiştim. Bu gün uzakta olsa zom yardımıyla görme imkanım oldu, 5 tümülüste 1 tanesi sağlam gerisi soyguna uğramış, soyulamayan tümülüs nemrut tümülüsün iki katı fark burada taraslar ve heykeller yok, devlet baba açarsa dünyayı şoke eder

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Sitemizde, hurafe safsata hayal kurgu söylemlerden oluşmuş kahvehane defineciliğini ret ediyoruz. Bu gün dünyada ispata kavuşmuş meşhur definelerin bulunuş şekli, saklandığı yapılar, Arkeoloji biliminin elde ettiği sonuçlar ışığında define ile uğraşanlara yeni modern akla ve bilime uygun anlayış sağlamak için çaba gösteriyoruz.Bizim farkımız, bakış açımız, ispatlanmış doğru, yalancılıktan,hurafeden, safsatadan,yalandan uzak Arkeoloji Bilimine ters düşmeden öneriler sunmaktır.

SİTEMİZDE SUNULAN HER MATERYAL VE YAPILAN HER YORUM, TESBİT İÇİN ÖN BİLGİ AMACINDADIR . LÜTFEN KAÇAK KAZI, KAÇAK ESER ALIM SATIMI GİBİ YASAL OLMAYAN GİRİŞİMLERDEN BULUNMAYALIM
Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Re: Bunlarda Uzakta Zom Ettiğim Tümülüsler

Yeni mesajgönderen AFŞİNBEY » 20 May 2012, 23:06

eline sağlık ustam 5 tepeler olmasın bunlar bizim bu tarafta
Kusur bulmak için bakma birine,bulmak için bakarsan bulursun,kusuru örtmeyi marifet edin kendine.İşte o zaman kusursuz olursun

LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMAYALIM 2863 var

AFŞİNBEY
AFŞİNBEY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen mucur » 20 May 2012, 23:07

gerçekten çok heybetli üstad.

bu kadar büyük ha.merak ettim acaba hangi krala ait bu dev.
RIZKI VEREN CENAB'I ALLAHTIR.

mucur
mucur
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen Efsane » 20 May 2012, 23:08

burayı resimlediğimde güneş batmıştı...
Sitemizde, hurafe safsata hayal kurgu söylemlerden oluşmuş kahvehane defineciliğini ret ediyoruz. Bu gün dünyada ispata kavuşmuş meşhur definelerin bulunuş şekli, saklandığı yapılar, Arkeoloji biliminin elde ettiği sonuçlar ışığında define ile uğraşanlara yeni modern akla ve bilime uygun anlayış sağlamak için çaba gösteriyoruz.Bizim farkımız, bakış açımız, ispatlanmış doğru, yalancılıktan,hurafeden, safsatadan,yalandan uzak Arkeoloji Bilimine ters düşmeden öneriler sunmaktır.

SİTEMİZDE SUNULAN HER MATERYAL VE YAPILAN HER YORUM, TESBİT İÇİN ÖN BİLGİ AMACINDADIR . LÜTFEN KAÇAK KAZI, KAÇAK ESER ALIM SATIMI GİBİ YASAL OLMAYAN GİRİŞİMLERDEN BULUNMAYALIM
Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Yeni mesajgönderen kamber06 » 20 May 2012, 23:10

ellerinize saglık usta, teşekkürler saygılar.
RIZKI VEREN CENAB'I ALLAHTIR..

BÜKEMEDİĞİN BİLEĞİ ÖPECEKSİN..

BİR SEVDADIR OKUMAK, CEHALETE DÜŞMEMEKTİR.

Definecilik, bilgi ister, yürek ister, akıl ister, çalışma ister, azim ister, sabır ister...

Safsata cahillerin sıfatıdır, Kişiliğini kaybetmiş insanların sıfatıdır.
Taş-kaya falcıları definecinin cebine göz diken umut tacirleridir...

kamber06
kamber06
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen AFŞİNBEY » 20 May 2012, 23:12

ustam bu arada unuttum makinanız hayırlı olsun
Kusur bulmak için bakma birine,bulmak için bakarsan bulursun,kusuru örtmeyi marifet edin kendine.İşte o zaman kusursuz olursun

AFŞİNBEY
AFŞİNBEY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen DefineGizemi-01 » 20 May 2012, 23:15

hayırlı olsun usta.
Kullanıcı avatarı
DefineGizemi-01

Yeni mesajgönderen Efsane » 20 May 2012, 23:15

AFŞİNBEY yazdı:eline sağlık ustam 5 tepeler olmasın bunlar bizim bu tarafta

inşallah geliriz. teknoloji sayesinde fazla dolaşmıyorum.

uzakta zom et, otur bilgisayarda çayını cigaranı iç incele :lol: :lol: :lol:

Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Yeni mesajgönderen DefineGizemi-01 » 20 May 2012, 23:19

selam ustam 5.resimdeki başka duruyor acaba bu bayana mı ait ve de düzgün duruyor fazla kurcalanmamış gibi bi de merak ettiğim bunların soyulanlarının mezar odası açıkta gözüküyormu ya da eski dönem soygunumu bu.nemrut tan büyük demişsiniz sizce kaç metredir bilgilendirirseniz öğrenmek faydalanmak istiyorum.ve kadubzo hocamız mutlaka görür bir şeyler yazar diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
DefineGizemi-01

Yeni mesajgönderen AFŞİNBEY » 20 May 2012, 23:21

ya abi çay közde daha güzel olur cigarayı elinde saracan yanını verip çayını cigaranı çekecen gelirseniz şimdilik memleketteyim beklerim inşallah

AFŞİNBEY
AFŞİNBEY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen Efsane » 20 May 2012, 23:27

ARTEMİSİA yazdı:selam ustam 5.resimdeki başka duruyor acaba bu bayana mı ait ve de düzgün duruyor fazla kurcalanmamış gibi bi de merak ettiğim bunların soyulanlarının mezar odası açıkta gözüküyormu ya da eski dönem soygunumu bu.nemrut tan büyük demişsiniz sizce kaç metredir bilgilendirirseniz öğrenmek faydalanmak istiyorum.ve kadubzo hocamız mutlaka görür bir şeyler yazar diye düşünüyorum.

2007 yılında gezdim ölcümlerini unuttum, 80 metreden aşağı değil , kapladığı alan ise takriben 25-30 dönümden fazladır, zamanında birileri açmaya çalışmış ancak başarısız kalmış, ufak olanlar ortada ikiye ayırlmış bana göre Osmanlı döneminde bunlarla ilgilenmiş

Resim

Resim

Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Yeni mesajgönderen aybars » 20 May 2012, 23:29

hayırlı olsun ustam. şahsen bende beğendim. güle güle kullanın...
Kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir bilmelisin. Küçümsediğin her şey için gün gelir, önemsediğin bir bedel ödersin...

Kalp deniz, Dil kıyıdır. Denizde ne varsa kıyıya o vurur...

aybars
aybars
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen DefineGizemi-01 » 20 May 2012, 23:34

teşekkürler ustam sitede bölgesinde tümülüs çok olan bir sürü üye arkadaşımız var kanaatimce çoğu gezi ve yüzey araştırmasını arazinin tamamını dolaşmıyor çiziklere takılıp kalıyor yani keşfedilmemiş daha binden fazla tümülüs olduğunu düşünüyorum.verdiğiniz bilgiler altın gibi çok şey ifade ediyor benim için Allah yar ve yardımcınız olsun saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
DefineGizemi-01

Yeni mesajgönderen kamber06 » 20 May 2012, 23:34

hayırlı olsun usta güle güle kullanın.üçü bi aradaları zumlamakta güzel olur usta yakınına gitmeye gerek yok:lol: :lol: :lol:
RIZKI VEREN CENAB'I ALLAHTIR..

BÜKEMEDİĞİN BİLEĞİ ÖPECEKSİN..

BİR SEVDADIR OKUMAK, CEHALETE DÜŞMEMEKTİR.

Definecilik, bilgi ister, yürek ister, akıl ister, çalışma ister, azim ister, sabır ister...

Safsata cahillerin sıfatıdır, Kişiliğini kaybetmiş insanların sıfatıdır.
Taş-kaya falcıları definecinin cebine göz diken umut tacirleridir...

kamber06
kamber06
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen emser » 20 May 2012, 23:42

Efsane yazdı:
AFŞİNBEY yazdı:eline sağlık ustam 5 tepeler olmasın bunlar bizim bu tarafta

inşallah geliriz. teknoloji sayesinde fazla dolaşmıyorum.

uzakta zom et, otur bilgisayarda çayını cigaranı iç incele :lol: :lol: :lol:

ustam ayak basmadıgın yerlere bekliyoruz inşallah
Büyük randevu; Bilmem nerde saat kaçta? Tabutumun agacı, bilmem hangi agacta..............
lütfen kaçak kazı yapmayalım

emser
emser
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Sonraki

Dön TÜMÜLÜS MEZARLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

Arkeolojide Mezar Kazı Yöntemleri

Ana Menu

Zeminaltı Mezar Odası Nasıl Tespit Edilir

Kimler çevrimiçi

Toplam 17 kullanıcı çevrimiçi :: 0 kayıtlı, 0 gizli ve 17 misafir (son 20 dakika öncesinden itibaren aktif olan kullanıcılar temel alınır)
Bugüne kadar en çok 1511 kişi 24 Eyl 2013, 22:44 tarihinde çevrimiçi oldu

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

Login Form