Zaman: 23 Ağu 2014, 10:28

Text Size

Haydi topraktan altın çıkaralım !! Risk, masraf yok, yasal !

Antik Mezarda Neler Bulunur ? Bulunan Defineler Samsun'da Bulunan Defineler Amisos Definesi 279 Adet Gümüş Sikke Definesi Bulundu

Defineciliğin Çehresini Değiştiriyoruz. Yalansız, Risksiz, Sömürüsüz yüzde Yüz Karlı ve Yasal Definecilik.
Forum kuralları
Sitemize Mesaj Yazmadan Önce Kuralları Oku, Kurallara Aykırı Davranmak Sizleri Siteden Uzaklaştırmaya, Mesajlarınızın Silinmesine Neden Olacağı Gibi , Sitemizden ve Bizlerin Bilgisinden Faydalanmak Kurallara Uymak Şarttır...
1- Mesaj Yazmadan Önce Forum Kurallarını Okumak İçin Buraya Tıkla
2- Resim Nasıl Çekilir ? Buraya Tıkla
3- Foruma Resim Nasıl Eklenir ? Buraya Tıkla

Haydi topraktan altın çıkaralım !! Risk, masraf yok, yasal !

Yeni mesajgönderen rodoplu » 10 May 2011, 02:31

Türkiyede altın rezervlerini araştırın, o bölgeye yakın dere kenarında toprak çamur süzerek altın çıkarın. Risk yok, masraf yok, yasal bir olay, Altın rezervlerine yakın yerlerde en kötü 10 kovada 1-2 gramm çıkıyor. bunun ayrıştırınca %80ì saf olsa. 1 gram 24 ayar 75 tl.
şansınıza bağlı bir durum. belki kovada 1 gram çıkacak.
Hayvanların İbretlik İlginç Özellikleri
rodoplu

Re: Haydi topraktan altın çıkaralım !! Risk, masraf yok, yas

Yeni mesajgönderen baarmen_16 » 10 May 2011, 02:39

Yakınlarımda olsa 1 dakika bile durmam daha doğrusu kimse durmaz :)
KÜLTÜREL MİRASIMIZI KORUYALIM YASALARIMIZ GEREĞİ !!!KESİNLİKLE!!! KAÇAK KAZI YAPMAKTAN KAÇINALIM...

UÇAN KAMYON OPERATÖRÜ

baarmen_16
baarmen_16
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen castabala » 10 May 2011, 09:19

güzel bir yaklaşım ve paylaşım teş. kardeş bu konuyu daha detaylı burda paylaşırsan bir cok kişinin ilgisini cekeceğine eminim . benim baya ilgimi cekti mesala. bize yardımcı olursan sevinirim . kullanacağımız malzemeler neler negibi aşamalar dan geçirmeliyiz ve resimde bir şey kullanıyorsun mesala o nedir . acıklamalarını bekliyorum??
“Adanava kralı ben Asitivadas’ım. Güneş İlahı’nın adamı, Fırtına Tanrısı’nın kulu, Avarikos’un büyük yaptığı Adanava memleketini, doğusuna, batısına genişlettim. Komşu krallarla iyi geçindim. Karşı gelenleri ayağımın altına aldım, ezdim. Bolluk ettim. Açları doyurdum, huzur ve güveni sağladım. Silahlı erkeklerin gezemediği bu yerlerde genç ve güzel kadınların yalnız başlarına kirmen eğirerek huzur ve güven içinde gezmelerini sağladım. Kim, benim yaptığımın bu kaleyi ve kapıyı yıkar, bu nizamı bozarsa Tanrı belasını versin. Yalnız benim adım ölümsüzdür, güneş ve ay gibi''.
castabala
castabala
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen türkoğlu » 10 May 2011, 09:55

Olmaz diye bir şey yok neden olmasın.
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ

AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMAYALIM.

türkoğlu
türkoğlu
Yönetici
Yönetici

Yeni mesajgönderen ali-baba » 10 May 2011, 18:58

paylasim icin tesekkurler . bunu amerikalilar uzun yillar once cok zor sartlarda yapiyorlarmis yanilmiyorsam
ali-baba
ali-baba
USTA
USTA

Yeni mesajgönderen der_ler » 10 May 2011, 19:33

güzel bir paylaşım.konuyu biraz daha açmak gerekirse;

1)türkiyede bulunan bu rezervlerin yerlerini (yer bildirerek),
2)bu iş için gerekli malzemeleri (araç-gereç),
3)bu malzemelerin nerede yaklaşık ne kadarlık bir ücrete temin edilebileceğini,
4)nasıl araştırılıp çıkartılacağını resimli daha ayrıntılı,
5)bulunan miktarın (altının) alım yerlerini,

şekilde anlatıp bizlerle paylaşabilecek arkadaşlar varsa LÜTFEN hazırlayıp görselleştirsinler.üstadlarımız gerekli başlık ile birlikte bizlere sunacaktır.şimdiden teşekkürler.
................YAPILAN YORUM TESBİT İÇİN ÖN BİLGİ AMACINDADIR .LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMAYALIM............

...............TAKDİR EDİLİYORSAN BAŞARMIŞ SAYILMAZSIN,TAKLİT EDİLYORSAN BAŞARMIŞSINDIR..................

.......NE KADAR ZEKİ VE AKILLI OLURSAN OL,SENİN AKLIN ANCAK KARŞINDAKİNİN SENİ ANLADIĞI KADARDIR.....

der_ler
der_ler
Yönetici
Yönetici

Yeni mesajgönderen Artukbey » 10 May 2011, 21:24

çok şanslısın kardesım bızım buralarda böyle yerler yok olsa kesin ilgilenirdim çok zevkli bir iş olsa gerek paylaşımınız için teşekkürler
EDEP, Aklın Tercümanıdır...

Herkes Edebi Kadar AKILLI,

Aklı Kadar ŞEREFLİ,

Şerefi Kadar KIYMETLİDİR...!!!

Artukbey
Artukbey
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen maşat » 10 May 2011, 21:33

balık tutmak gibi zevki olsa gerek . payaşım için teşekkürler kardeş
maşat
maşat

Yeni mesajgönderen AFŞİNBEY » 10 May 2011, 21:38

eline sağlık kardeş paylaşım için teşekkürler
Kusur bulmak için bakma birine,bulmak için bakarsan bulursun,kusuru örtmeyi marifet edin kendine.İşte o zaman kusursuz olursun

LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMAYALIM 2863 var

AFŞİNBEY
AFŞİNBEY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen rodoplu » 10 May 2011, 22:35

sahip olmanız gereken tek şey bir leğen. yalnız alttaki kırmızı leğende iç tarafında dalgalar şekilnde çıkıntı var. Bu çıkıntı toprağı yıkarken dibe çöken altın ve siyah kumun dereye akmaması için.
elinizle ovalayara yıkıyorsunuz. çamuru süzüyorsunuz dere içinde. en son üstteki resimlerde gördüğünüz gibi siyah kumla karışık altın tanecikleri cevherleri kalıyor. pet şişede leğenin içine sıktığı bir çeşit sıvı var. o sıvıda kara kumdan altın taneciklerinin ayrılmasını sağlıyor. siz onu elle ovalayarakta yapabilirsiniz. sonra altını ayırıyorsunuz. toz hlainde kum taneleri şekilnde yada mercimek taneleri büyüklünde oluyor. Ama büyüklüğü ve boyutu tamamiyle doğaya bağlı.

araştırın nette türkiyenin altın rezervlerinin olduğu yakın bölgelerde ere kenarlarına gidin balık tutar gibi. yanınıza ufak bi leğen alın. dikkatli olun süzerken dibini dereye kaçırmayın altın dibe çöker.

toz halindeki altınları altın rafineleri alıyormu bilmiyorum. ama elde ettiğiniz altın saf yada %90ı altın oluyor. bu haliyele gramını 40 - 50 tl den satarsınız.

alttaki resim yabancıların sattığı bir set (tamamiyle ticaret amaçlı setin bir önemi yok.)

Resim

benim arkadaşın yaklaşık 5 aydır bulduğu altın tanecikleri.

Resim
rodoplu

Yeni mesajgönderen daimon » 10 May 2011, 22:46

bölgemde yaptığım araştırmada göl çevresinde bulunan bir rezevr varmış MTA nın raporuna göre 19846 ton görünür + muhtemel, 17407 ton mümkün rezerv belirlenmiştir.
en kısa zamanda tası çanağı alıp göl çevresinde ve göle akan dere yataklarında ilk aramalaya başlayacağım netice alırsam burada sizinle paylaşmak çok zevkli olacak...saygılar...
daimon

Yeni mesajgönderen AFŞİNBEY » 10 May 2011, 22:53

MEVLAM RIZKINIZI BOL ETSİN
Kusur bulmak için bakma birine,bulmak için bakarsan bulursun,kusuru örtmeyi marifet edin kendine.İşte o zaman kusursuz olursun

LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMAYALIM 2863 var

AFŞİNBEY
AFŞİNBEY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen rodoplu » 10 May 2011, 23:02

daimon kardeş durmak yok :D bir püf nokta daha vereyim. Ufak yada büyük bir şelale, bent, veya ona benzer bir şey varsa derede onun üst kısmında ara. yani şelale ise üstün tarafında dere kenarlarında içinde, temellerde ara. derenin durak yerlerindede ara. en az 5 kova yıka. pes etme bulacağına eminim. altın rezervi sadece toprağın derinliklerinde olmuyor. saygılar.
rodoplu

Yeni mesajgönderen rodoplu » 10 May 2011, 23:13

Türkiyedeki potansiyel altın yatakları full harita. (600 ton)
Resim
rodoplu

Yeni mesajgönderen kuzeyli » 10 May 2011, 23:18

dostum çok güzel şeyler yazmışsın eline sağlık ama ülkemizdeki bilinen altın yataklarının hepsi tapuludur, özel mülktür. ancak uzaktan bakılabilir. :)
yanlız şöyle bir fikir yürütülebiliriz. örneğin; karun, zenginliğiyle bilinir ve uşakta yaşamıştır. zenginliklerinin kaynağı olan altını afrikadan, abd'den getirmediğine göre? kendi bölgesinden temin ediyordu. (haritanda da uşak için potansiyel rezerv belirtilmiş) böyle yerleri ve olası altın yataklarını araştırmakta küçükte olsa bir fayda olsa gerek..
Kod: Tümünü seç
"Defineci Sanat anlayışını kaybettiği zaman; taş-kaya falcıları ve umut tacirlerinin definesi, ulaşılmak istenen hedef ve bunların oltasında yem olmaya mahkumdur."

Eğer Define Gizemi'ne ilk girişiniz ise veya ilk kez resim yükleyecekseniz önce alttaki linkleri okuyunuz:

1- Forum kuralları
2- Resim nasıl çekilir
3- Foruma resim eklemek
4- Bilişim Suçları Ve Cezaları
5- Şarlatanlar İle Hukuk Mücadelemiz
6- Taş Kaya Falcıları, Komedi Ve Karikatür Köşesi
7- Kurallara Uymayan Mesajları Şikayet Etmek
8- Tümülüslerde Bilgi Güncellemesi
9- Tümülüs Plan Ve Girişleri

kuzeyli
kuzeyli
Yönetici
Yönetici

Sonraki

Dön YASAL DEFİNECİLİK YÖNTEMLERİ, YÜZDE YÜZ KÂRLI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Arkeolojide Mezar Kazı Yöntemleri

Ana Menu

Zeminaltı Mezar Odası Nasıl Tespit Edilir

Kimler çevrimiçi

Toplam 1 kullanıcı çevrimiçi :: 0 kayıtlı, 0 gizli ve 1 misafir (son 20 dakika öncesinden itibaren aktif olan kullanıcılar temel alınır)
Bugüne kadar en çok 1511 kişi 24 Eyl 2013, 22:44 tarihinde çevrimiçi oldu

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Login Form