Zaman: 27 Kas 2014, 13:19

Text Size

yığma hakim tepede

Antik Mezarda Neler Bulunur ? Bulunan Defineler Samsun'da Bulunan Defineler Amisos Definesi 279 Adet Gümüş Sikke Definesi Bulundu

Taş ve Toprak yığma Mezar Örnekleri
Forum kuralları
Sitemize Mesaj Yazmadan Önce Kuralları Oku, Kurallara Aykırı Davranmak Sizleri Siteden Uzaklaştırmaya, Mesajlarınızın Silinmesine Neden Olacağı Gibi , Sitemizden ve Bizlerin Bilgisinden Faydalanmak Kurallara Uymak Şarttır...
1- Mesaj Yazmadan Önce Forum Kurallarını Okumak İçin Buraya Tıkla
2- Resim Nasıl Çekilir ? Buraya Tıkla
3- Foruma Resim Nasıl Eklenir ? Buraya Tıkla

yığma hakim tepede

Yeni mesajgönderen SUBUTAY » 30 Ağu 2010, 01:16

sayın üstatlaita burası hakim bir tepede bana 10 yıl önce ist birileri geldi elinde harita olduğu söylendi biz orada 2 gün bir çalışma yaptık ikinci gün alküolok olduğunu söyledikleri biride geldi ,çalışma esnasında ist gelen vatandaş yanımızdan uzaklaşmıştı ,ıslık sesi duydum ve arkadaşları uyardım,vatandaş gelince sordum ıslık sesini duydunmu?cevabı ben çaldım oldu ,nedenini sordum öylesine çalmış orada o işi bıraktım,adam bizimle gelmek istemedi.neymiş karanlıkta gidilmezmiş,geliniyorsa gidiliyordurda,yanına birini bıraktım aşağıda çeşmenin yanında bekledim vatandaş gelince çattım,bu seferde ben çalmadım size öyle geldi dedi ,sağolsun bizim korkmamamız için ben çaldım demiş,dikkatimi çeken bir konuda vatandaşın abdest alış şekliydi ya bilmiyordu yada bilmiyordu başka açıklaması yok.neyse saygıdeğer üstatlarım Bu alan çok geniş bir alan olup tahmini 1.5 km uzağında büyük bir kale kalıntıları var sutunlar merdivenler işaretli bir çok yer yazılar ve büyük bir tepede (kayalık)mağra var aşağı doğru inen çok sayıda basak var bunlarıda (mağra başlığı )adı altında siz değerli üstatlarla paylaşacağım, ilk dört resim yığmanın dört bir yanından çekimi diğerleri üzerinde dört bir yanının resimleri ,resimler gün ışıırken çekildi gölgelerden yön tainini siz daha iyi yapacağınızdan eminim burada nasıl bir çalışma yapılabilir?bani özellikle batı kısmına (açılan kayaların olduğu) yere yöneltmişlerdi yorumlarınız için teşekkürler. Resim Resim Resim Resim Resim Resim Resim

AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMAYALIM.
SUBUTAY
SUBUTAY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Re: yığma hakim tepede

Yeni mesajgönderen SUBUTAY » 30 Ağu 2010, 01:44

Resim Resim Resim Resim Resim Resim Resim Resim Resim Resim kale kalıntıları ve etraftaki bazı bulgular,diğerlerini daha sonra paylaşacağım teşekkürler.

SUBUTAY
SUBUTAY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen SUBUTAY » 31 Ağu 2010, 00:44

ÜSTATLAR burası hakkında yorumunuz yokmu ? önce diğerlerini halletmemmi gerekiyor?nekadar derinde olabilir nereden araştırma yapılmalı? burası eski kaleye çok yakın! saygılar

SUBUTAY
SUBUTAY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen Efsane » 31 Ağu 2010, 02:33

Burası bir yerleşim yeri
Sitemizde, hurafe safsata hayal kurgu söylemlerden oluşmuş kahvehane defineciliğini ret ediyoruz. Bu gün dünyada ispata kavuşmuş meşhur definelerin bulunuş şekli, saklandığı yapılar, Arkeoloji biliminin elde ettiği sonuçlar ışığında define ile uğraşanlara yeni modern akla ve bilime uygun anlayış sağlamak için çaba gösteriyoruz.Bizim farkımız, bakış açımız, ispatlanmış doğru, yalancılıktan,hurafeden, safsatadan,yalandan uzak Arkeoloji Bilimine ters düşmeden öneriler sunmaktır.

SİTEMİZDE SUNULAN HER MATERYAL VE YAPILAN HER YORUM, TESBİT İÇİN ÖN BİLGİ AMACINDADIR . LÜTFEN KAÇAK KAZI, KAÇAK ESER ALIM SATIMI GİBİ YASAL OLMAYAN GİRİŞİMLERDEN BULUNMAYALIM
Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Yeni mesajgönderen Efsane » 31 Ağu 2010, 02:39

Resim

bu mezar kitabesi

Resim

bu taşı az geriden resimleyin, sutun mu? sunak mı? mezar mı? yoksa bina taşı mı? görelim

Resim

Bu alanıda az geriden resimleyin tepe üstü mezar mı? tümülüs mezarı mı? yoksa başka bir yapı mı ?
Sitemizde, hurafe safsata hayal kurgu söylemlerden oluşmuş kahvehane defineciliğini ret ediyoruz. Bu gün dünyada ispata kavuşmuş meşhur definelerin bulunuş şekli, saklandığı yapılar, Arkeoloji biliminin elde ettiği sonuçlar ışığında define ile uğraşanlara yeni modern akla ve bilime uygun anlayış sağlamak için çaba gösteriyoruz.Bizim farkımız, bakış açımız, ispatlanmış doğru, yalancılıktan,hurafeden, safsatadan,yalandan uzak Arkeoloji Bilimine ters düşmeden öneriler sunmaktır.

SİTEMİZDE SUNULAN HER MATERYAL VE YAPILAN HER YORUM, TESBİT İÇİN ÖN BİLGİ AMACINDADIR . LÜTFEN KAÇAK KAZI, KAÇAK ESER ALIM SATIMI GİBİ YASAL OLMAYAN GİRİŞİMLERDEN BULUNMAYALIM
Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Re: kitabe EFSANE üstat'ın istediği resimler

Yeni mesajgönderen SUBUTAY » 31 Ağu 2010, 03:30

sayın hocam bu alan çok geniş bir arazi buralarda bundan başka yığma yok eskiden üzerini boydan boya yarmışlar ama mezara ulaşılmamış 10 yıldırda dokunulmamış yığmayauzaklığı 800 1000 metre mesafede burası kaleye uzaklığıda aynı hemen hemen Resim Resim buradata 2 v işareti var Resim Resim kitabe v işareti Resim sutunun uzaktan çekimi .böyle ve yuvarlak sutunlar çok bölgeyi anlayabilmeniz açısından çektim Resim buda açılan mezarın ve işaretin çekimi yığmaya biraz mesafede Resim Resim Resim kalenin yeri Resim uzaktan bölgenin bir kısm.ı tepenin arkasında yüksek bir tepe daha var kayayı oymuşlar çok büyük mağra içinde çok sayıda basak (mağra )başlıkla paylaşacağım Resim

SUBUTAY
SUBUTAY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen Efsane » 31 Ağu 2010, 03:58

Resim

bu sunak taşıdır, sağ tarafini resimleyiniz

v dediklerin işaret değil. kitabenin olduğu kayalarda açılmış mezar varmı?

Resim
sağda duranın ayaklarının altı ve daha sağ tarfta neler görmemiz lazım

yapacağınız iş bir poz çekerken hem yakın hemde geniş açıdan olması iyidir bize arazinin yüzeyini gösterin taş resimlerine ağırlık vermeyin

Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Yeni mesajgönderen SUBUTAY » 31 Ağu 2010, 04:02

tamam hocam resimleri buraya koyacakken yanlış bölgeye koymuşum,iyi geceler

SUBUTAY
SUBUTAY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen SUBUTAY » 31 Ağu 2010, 14:07

kitabenin olduğu kayada ve yakınında açılmış mezar yok kitabenin sağ tarafı yamaç göze görünen bişi yok ,gördüklerimide kılasör yapıp paylaşacağım

SUBUTAY
SUBUTAY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen apoo63 » 01 Eyl 2010, 02:48

Resim
buraya inen merdivenler varmı .bakma imkanınız oldumu :?:
HAKKIMDA BİLGİN YOKSA FİKRİNDE OLMASIN..!!
YAPILAN YORUMLAR ÖN ARAŞTIRMA İÇİNDİR .KAÇAK KAZI KANUNEN SUÇDUR.

Efsane Hocamız Define Nerede Aranır anlatıyor Videoyu İzleyin

apoo63
apoo63
Site Kurucuları
Site  Kurucuları

Yeni mesajgönderen SUBUTAY » 01 Eyl 2010, 02:51

üstat burasının tümülüs olma ihtimali neir sizce üzeri biraz alınmış bu bölgede başkada yığma yok

SUBUTAY
SUBUTAY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen apoo63 » 01 Eyl 2010, 02:58

bana göre tümülüs olma ihtimali sıfır .yıgma altı oda mezar olabilir.
HAKKIMDA BİLGİN YOKSA FİKRİNDE OLMASIN..!!
YAPILAN YORUMLAR ÖN ARAŞTIRMA İÇİNDİR .KAÇAK KAZI KANUNEN SUÇDUR.

Efsane Hocamız Define Nerede Aranır anlatıyor Videoyu İzleyin

apoo63
apoo63
Site Kurucuları
Site  Kurucuları

Yeni mesajgönderen SUBUTAY » 04 Eyl 2010, 03:54

ustalar burada nasıl bir çalışma yapılabilir ,başlangıç noktası doğrumudur?bana ters istikamet gibi geliyor yorumlarınız için teşekkürler

SUBUTAY
SUBUTAY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen SUBUTAY » 04 Eyl 2010, 04:08

mezarın içinde basak yok açılan mezar iki büyük oymanın hemen önünde saygılar

SUBUTAY
SUBUTAY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen SUBUTAY » 06 Eyl 2010, 01:49

ustalar yığma için fikri olan yokmu nasılbir çalışma gerekir açılan yön doğrumudur?saygılar

SUBUTAY
SUBUTAY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Sonraki

Dön YIĞMA MEZARLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Arkeolojide Mezar Kazı Yöntemleri

Ana Menu

Zeminaltı Mezar Odası Nasıl Tespit Edilir

Kimler çevrimiçi

Toplam 1 kullanıcı çevrimiçi :: 0 kayıtlı, 0 gizli ve 1 misafir (son 20 dakika öncesinden itibaren aktif olan kullanıcılar temel alınır)
Bugüne kadar en çok 1511 kişi 24 Eyl 2013, 22:44 tarihinde çevrimiçi oldu

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Login Form