Zaman: 20 Eki 2014, 16:02

Text Size

Yuvarlak Oyma Nedir ? Birlikte Görelim

Antik Mezarda Neler Bulunur ? Bulunan Defineler Samsun'da Bulunan Defineler Amisos Definesi 279 Adet Gümüş Sikke Definesi Bulundu

Yuvarlak, Kare ve Dikdörtgen Oyma İşaretlerin Yorumlandığı ve Paylaşıldığı Bölüm
Forum kuralları
Sitemize Mesaj Yazmadan Önce Kuralları Oku, Kurallara Aykırı Davranmak Sizleri Siteden Uzaklaştırmaya, Mesajlarınızın Silinmesine Neden Olacağı Gibi , Sitemizden ve Bizlerin Bilgisinden Faydalanmak Kurallara Uymak Şarttır...
1- Mesaj Yazmadan Önce Forum Kurallarını Okumak İçin Buraya Tıkla
2- Resim Nasıl Çekilir ? Buraya Tıkla
3- Foruma Resim Nasıl Eklenir ? Buraya Tıkla

Yuvarlak Oyma Nedir ? Birlikte Görelim

Yeni mesajgönderen Efsane » 29 Oca 2011, 15:02

Değerli Arkadaşlar

zaman zaman arazide dolaşıyoruz, bir sürü kayalara ve kayalar üzerinde şekillere rastlıyoruz. Bunların hepsine define dersek yada mezardırdı yargısı ile yaklaşırsak ömrümüz bunları teşhis etmeye yetmez.

Bunları teşhis etmenin hızlı ve pratik yolu, işçilik var mı? ikinci pratik yolu yaınlarında yerleşme kalıntıları varmı?

Varsa arazi yüzeyine gözümüzü çevirip doğal arazi ortamına aykırı duran unsurları değerlendiriyoruz.

Yoksa hiç bir kaya şekli ile ilgilenmiyoruz . Bu kadar basittir. Kaya figürünü teşhis etmek için ciltlerce kitap okumaya yada başka bir hünere gerek yoktur.

Bildiğiniz gibi definecilik alanı her türlü istismara açıktır, başta umut tacirleri, bilgisiz insanı kandırmak dolandırmak çok basit.

Kulağınıza küpe olsun, umut taciri taş-kaya falcıları aracılığı ile hurafe safsata yalan geçici olarak hoşunuza gidecek nameler okurlar... sonuç ? iinsanları cahil bırakıp ceplerinde define bulurlar... Cehalet olmazsa umut tacirleri olmaz. Bu cehaleti kırın... kaynağı belli olmayan hurafeler peşinde hayatınızı zehir zembelek etmeyin...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

İşte Böyle İspatlayacan, kanıtın elinde olacak, klavyesine güvenip şarlatanlık yapanlara pirim vermeyin
Sitemizde, hurafe safsata hayal kurgu söylemlerden oluşmuş kahvehane defineciliğini ret ediyoruz. Bu gün dünyada ispata kavuşmuş meşhur definelerin bulunuş şekli, saklandığı yapılar, Arkeoloji biliminin elde ettiği sonuçlar ışığında define ile uğraşanlara yeni modern akla ve bilime uygun anlayış sağlamak için çaba gösteriyoruz.Bizim farkımız, bakış açımız, ispatlanmış doğru, yalancılıktan,hurafeden, safsatadan,yalandan uzak Arkeoloji Bilimine ters düşmeden öneriler sunmaktır.

SİTEMİZDE SUNULAN HER MATERYAL VE YAPILAN HER YORUM, TESBİT İÇİN ÖN BİLGİ AMACINDADIR . LÜTFEN KAÇAK KAZI, KAÇAK ESER ALIM SATIMI GİBİ YASAL OLMAYAN GİRİŞİMLERDEN BULUNMAYALIM
Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Re: Yuvarlak Oyma Nedir ? Birlikte Görelim

Yeni mesajgönderen AFŞİNBEY » 29 Oca 2011, 15:12

eline emeğine sağlık efsanew ustam
Kusur bulmak için bakma birine,bulmak için bakarsan bulursun,kusuru örtmeyi marifet edin kendine.İşte o zaman kusursuz olursun

LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMAYALIM 2863 var

AFŞİNBEY
AFŞİNBEY
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen gizemli ses » 29 Oca 2011, 18:47

anlayana süper bilğiler emeklerinize sağlık efsane ustam (ses)
UMUDU ERTELEMEK KAYBETMEKTEN İYİDİR (SES)

gizemli ses
gizemli ses
Yönetici
Yönetici

Yeni mesajgönderen mucur » 29 Oca 2011, 18:56

eline emeğine yüreğine sağlık ustam.saygı ile.
RIZKI VEREN CENAB'I ALLAHTIR.

mucur
mucur
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen castabala » 29 Oca 2011, 20:37

emeginize saglık hocam . son resim de solda büyük ana kaya gözüküyor hocam o kaya yapılma olasılıgıda olmazmmı saygılar
“Adanava kralı ben Asitivadas’ım. Güneş İlahı’nın adamı, Fırtına Tanrısı’nın kulu, Avarikos’un büyük yaptığı Adanava memleketini, doğusuna, batısına genişlettim. Komşu krallarla iyi geçindim. Karşı gelenleri ayağımın altına aldım, ezdim. Bolluk ettim. Açları doyurdum, huzur ve güveni sağladım. Silahlı erkeklerin gezemediği bu yerlerde genç ve güzel kadınların yalnız başlarına kirmen eğirerek huzur ve güven içinde gezmelerini sağladım. Kim, benim yaptığımın bu kaleyi ve kapıyı yıkar, bu nizamı bozarsa Tanrı belasını versin. Yalnız benim adım ölümsüzdür, güneş ve ay gibi''.
castabala
castabala
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen Artukbey » 29 Oca 2011, 20:42

eline yüreğine diline sağlık hocamm
EDEP, Aklın Tercümanıdır...

Herkes Edebi Kadar AKILLI,

Aklı Kadar ŞEREFLİ,

Şerefi Kadar KIYMETLİDİR...!!!

Artukbey
Artukbey
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen zirveler » 29 Oca 2011, 20:53

SELAMÜN ALEYKÜM TEŞEKÜRLER ELLERİNE SAĞLIK GÜZEL ÖRNEK BU AKŞAM ÇEKTİĞİM BİR RESİMDE BEN EKLEYEYİM MÜSADENİZLE.
Resim
Resim
Resim
NİSA - 116 - Elbette Allah; kendisine şirk koşulmasını bağışlamaz. Bundan başkasını dilediğine bağışlar. Kim, Allah'a şirk koşarsa; çok uzak bir dalalete düşmüş olur.

zirveler
zirveler
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen Efsane » 29 Oca 2011, 21:03

örneğimiz yine sivasta, yerleşim yerine ait mezarlık alanı, mezarlar zamanla açılmış, yuvarlak oyma son resmin soldaki ana kaya üzerinde

Zirveler kardeşim teşekkür ederim, örneğimizi iyice zenginleştirdin, bunun ötesi can sağlığı

bir kaya figürünün çözümü bu kadar basittir, zaten varsa bir şey çevresinde sırıtır
Sitemizde, hurafe safsata hayal kurgu söylemlerden oluşmuş kahvehane defineciliğini ret ediyoruz. Bu gün dünyada ispata kavuşmuş meşhur definelerin bulunuş şekli, saklandığı yapılar, Arkeoloji biliminin elde ettiği sonuçlar ışığında define ile uğraşanlara yeni modern akla ve bilime uygun anlayış sağlamak için çaba gösteriyoruz.Bizim farkımız, bakış açımız, ispatlanmış doğru, yalancılıktan,hurafeden, safsatadan,yalandan uzak Arkeoloji Bilimine ters düşmeden öneriler sunmaktır.

SİTEMİZDE SUNULAN HER MATERYAL VE YAPILAN HER YORUM, TESBİT İÇİN ÖN BİLGİ AMACINDADIR . LÜTFEN KAÇAK KAZI, KAÇAK ESER ALIM SATIMI GİBİ YASAL OLMAYAN GİRİŞİMLERDEN BULUNMAYALIM
Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Yeni mesajgönderen mucur » 24 Mar 2011, 12:01

Efsane yazdı:örneğimiz yine sivasta, yerleşim yerine ait mezarlık alanı, mezarlar zamanla açılmış, yuvarlak oyma son resmin soldaki ana kaya üzerinde

Zirveler kardeşim teşekkür ederim, örneğimizi iyice zenginleştirdin, bunun ötesi can sağlığı

bir kaya figürünün çözümü bu kadar basittir, zaten varsa bir şey çevresinde sırıtır
RIZKI VEREN CENAB'I ALLAHTIR.

mucur
mucur
Profesyonel - Vip Üye
Profesyonel - Vip  Üye

Yeni mesajgönderen DefineGizemi-01 » 20 Mar 2012, 13:05

mucur yazdı:eline emeğine yüreğine sağlık ustam.saygı ile.

mucur kardeşim ben bu siteye üyeyim ama bir türlü anlık ileti menüsünü bulamıyorum yardımcı olurmusun birde yüklediğim resimleri tekrar nasıl bulabilirim saygılarımla sayın anbim
Kullanıcı avatarı
DefineGizemi-01

Yeni mesajgönderen Efsane » 20 Mar 2012, 15:02

CARESİZ yazdı:
mucur yazdı:eline emeğine yüreğine sağlık ustam.saygı ile.

mucur kardeşim ben bu siteye üyeyim ama bir türlü anlık ileti menüsünü bulamıyorum yardımcı olurmusun birde yüklediğim resimleri tekrar nasıl bulabilirim saygılarımla sayın anbim

önce soru ilgili başlığa yazılmamış , sorunun bu başlık altında sorulmasını ben iyi niyetle karşılamıyorum forum kurallarını hiçe saymak tır , forum kurallarına uymayan her kim olursa olsun siteden uzaklaştırılır bu gibi tatsız durumları yaşamamak için mesaj yazmadan forum kurallarını okuyun

sitemizde yeni konu başlıklarını, kendi mesajlarınızı görebilmek için üye ve online olmanız lazım

üye adınızla online olmadığınız zaman bir şey göremesiniz...

Bu üye arkadaşımız forum kurallarını ihlal, ettiği için forumda uzaklaştırılmıştır...

[Resim

Efsane
Efsane
Abdullah Vecdi Çoban
Abdullah Vecdi Çoban

Dön YUVARLAK,KARE VE DİKDÖRTGEN OYMA İŞARETLERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Arkeolojide Mezar Kazı Yöntemleri

Ana Menu

Zeminaltı Mezar Odası Nasıl Tespit Edilir

Kimler çevrimiçi

Toplam 12 kullanıcı çevrimiçi :: 0 kayıtlı, 0 gizli ve 12 misafir (son 20 dakika öncesinden itibaren aktif olan kullanıcılar temel alınır)
Bugüne kadar en çok 1511 kişi 24 Eyl 2013, 22:44 tarihinde çevrimiçi oldu

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Login Form